وب سایت آقای قرارداد، بصورت تخصصی  در زمینه تهیه، تنظیم و عرضه و فروش انواع نمونه قرارداد کار ، شامل نمونه قرارداد کار موقت ، نمونه قرارداد کارمزدی ، نمونه قرارداد درصدی ، نمونه قرارداد پیمانکاری از جمله نمونه قرارداد پیمانکاری ساختمان ، و نیز ارائه فرم خام قرارداد در زمینه های مختلف کاری نظیر بازاریابی ، شراکت مدنی فعال بوده و شما میتوانید متناسب با نیاز خود بهترین نوع نمونه قرارداد  و فرم خام قرارداد را در آن یافته و تهیه نمایید. این سایت برای سهولت دسترسی شما به فنی ترین نمونه قرارداد های کار طراحی شده و شما میتوانید از هر نقطه از کشور سفارش خود را ثبت و در کوتاه ترین زمان ممکن ، نمونه فرم خام قرارداد مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

در هنگام شروع فعالیت هر یک از کارکنان در یک شرکت و یا موسسه تولیدی، صنعتی، خدماتی، کشاورزی, معدنی و سایر مجتمع های بزرگ و کوچک، طبیعتاً فرد باید از یک سری حقوق کاری و مزایای اشتغال برخوردار شود. از سوی دیگر کارفرما ملزم است تا طبق قانون کار کلیه حقوق و مزایا را برای او در نظر گرفته و به طور منظم و ماهانه به او پرداخت نماید. هرچند قانون کار این اجازه را داده که قرارداد کار کتبی یا شفاهی باشد، اما آنچه که تجربه نشان داده این است که قراردادهای شفاهی منشأ اصلی اختلافات کارگری و کارفرمایی هستند. در واقع یکی از امتیازاتی که کارفرمایان مطابق قانون کار می توانند از آن استفاده نمایند، انعقاد قرارداد مدت موقت است که متاسفانه اغلب کارفرمایان از این امتیاز غفلت نموده و با استفاده از قراردادهای شفاهی، عملاً کارگر را به استخدام دائم خود درآورده و در هنگام بروز اختلافات کاری، امکان فسخ کم هزینه قرارداد را از خود سلب می نمایند. فردی که به استخدام یک شرکت و یا سازمان در می آید باید از این موضوع اطمنیان حاصل کند که آیا کارفرما، وی را به صورت دائم یا موقت به کارگرفته و با توجه به شرایط کار مربوطه ، حقوق و مزایای این اشتغال برای او به چه میزان است؟. همچنین کارفرما نیز باید اطمینان داشته باشد که پرسنل فعال در شرکت به وظایف خود پایبند بوده و متعهد هستند. یک قراردادکار مناسب میتواند بهترین راهکار برای کسب اطمینان دو طرفه میان کارفرما و همچنین کارجو و کارگر باشد. در گذشته ، قراردادکار بیشتر شفاهی بود و معدود قراردادهای کتبی نیز به شکل سنتی و بدون در نظر گرفتن الزامات قانونی تنظیم میشد که این موضوع منشأ بیشتر دعاوی مطروحه در اداره کار و سازمان تامین اجتماعی می گردید. اما امروزه کارفرمایان آگاه، قراردادهای کار را بصورت کاملا اصولی و مطابق با قوانین کار و با مشاوره کارشناسان زبده روابط کار تنظیم می نمایند تا تمامی حق و حقوق طرفین در آن لحاظ شده و از بروز اختلافات بعدی کارگر و کارفرما جلوگیری نماید.

قرارداد کار

قراردادکار باید از چه مشخصاتی برخوردار باشد؟

یک قراردادکار خوب و استاندارد که بر اساس قوانین وزارت کار تنظیم گردیده باید از یک سری ویژگی ها برخوردار باشد. در ادامه به مشخصات یک قراردادکار خوب اشاره خواهیم نمود. یک قرارداد کار باید علاوه بر مشخصات دقیق کارگر و کارفرما، دارای تاریخ شروع و تاریخ خاتمه و همچنین تاریخ انعقاد قرارداد باشد، مدت قرار داد، میزان حق السعی و اجزاء و لواحق حقوق، محل انجام کار، نوع کاری که کارگر باید انجام دهد، ساعات کار، تعطیلات و مرخصی های کارگر  باید بصورت دقیق در قرارداد مشخص شده باشد. ضمن اینکه شرایط دیگری که عرف و عادت هر صنعت و حرفه ایجاب می نماید، نظیر تعریف شرایط محرمانگی اسرار شغلی، شرایط مأموریت، و سایر شرایط خاص شغلی، میبایست در قرارداد لحاظ گردد.

در یک قراردادکار خوب باید حق و حقوق دو طرف لحاظ شده باشد

یک قرار داد کار خوب قراردادی است که بتواند جوانب و حق و حقوق قانونی طرفین را به خوبی در بر گرفته باشد. قراردادهای کاری که با قوانین کار مطابقت و همخوانی نداشته باشند نمیتوانند به عنوان یک قرارداد مطمئن مورد استفاده قرار بگیرند. تمامی بندها و شرایط ذکر شده در قرارداد باید به گونه ای باشد که تمامی حقوق و حقوق کارفرما و همچنین کارگر در آن ذکر شده و ریز تعهدات طرفین در آن درج شده باشد. کارفرمایانی که به دنبال خرید قراردادکار مطابق با قوانین کار هستند باید به دنبال قراردادهایی باشند که ضمن مطابقت با قوانین در آنها به ذکر جزئیات و نکات ظریف مربوط به آن نوع همکاری پرداخته شده باشد. سعی ما ذر وبسایت آقای قرار داد، تهیه و ارئه بهترین و کاملترین قرار داده های کاری متناسب با مشاغل مختلف است تا شما با استفاده از این قرارداد ها بدون دغدغه  نیروی انسانی، به انجام بهینه سایر امور فنی و تولیدی و خدمات خود بپردازید.

دانلود انواع نمونه قرارداد کار

در وب سایت آقای قرارداد شما می توانید بهترین فرمت های قراداد کار را دا قالب فایل ورد به راحتی دانلود نمایید و جهت اسفاده در کسب و کار خود از آن بهره ببرید؛ در ذیل بهترین فایل ها و نمونه قرارداد های کار را جهت استفاده شما قرار داده ایم.

1مجموع 3 مطلب دانلود
1مجموع 3 مطلب دانلود
ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :